Świetny finisz One Teamu

Znakomite otwarcie turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18 przez drużynę One Team Ostrów. W piątek popołudniu drużyna Macieja Maciejewskiego niespodziewanie ograła gospodynie zmagań, MUKS Bydgoszcz 45:43. Wszystko dzięki fantastycznej czwartej kwarcie meczu.

Zdecydowanym faworytem spotkania były bydgoszczanki, które po pierwszej kwarcie prowadziły z One Teamem Ostrów 20:11. W 12. minucie gospodynie miały 13 punktów przewagi nad zespołem z Ostrowa. W drugiej połowie One Team zaczął odrabiać straty. W 22. minucie był remis po 27. Później MUKS znów odskoczył na 10 punktów. One Team znakomicie otworzył ostatnią kwartę od serii 11:0 i w 35. minucie po raz pierwszy objął prowadzenie 40:39. W dramatycznej końcówce kluczowy rzut z dystansu trafiła Nicola Waliszewska. One Team wygrał 45:42, a w sobotę o 12:30 zmierzy się z Wisłą Can-Pack Kraków, która w piątek pokonała Ślęzę Wrocław 59:44.
Najwięcej punktów dla One Teamu rzuciły: Waliszewska 20, Kaja Wróblewska 11 i Sara Wróblewska 8.

na fot.: Nicola Waliszewska / autorka 20 punktów dla One Teamu